W ciszy i zaufaniu będzie wasza moc - Iz.30-15
Blog > Komentarze do wpisu
Jezus Chrystus jest światłością, a Słowo duchowym pokarmem

„Kiedy czytasz Słowo Boże, w mocy i mądrości Ducha Świętego to to Słowo jest dla ciebie duchowym pokarmem.

Bo jest tak, że Pismo Święte może czytać każdy. Dzisiaj jest tak, że Pismo Święte kupisz nawet w cywilnej księgarni, kiedyś tak nie było, dzisiaj tak jest i dzisiaj każdy może wziąć Pismo Święte. Ludzie niekiedy mają z natury taką większą potrzebę religijności i też czytają Pismo Święte, ale kiedy zapytasz się 'Czy jesteś zbawiony w Jezusie', to powie 'Nie, nie, taki zarozumiały to ja nie jestem'. Tak ci odpowiedzą, bo nie czytają w tej światłości Chrystusowej.

Wiecie, dokładnie ze mną tak było. Powiedziałem, że mama zachęcała mnie do czytania Pi-sma Świętego i ja czytałem, troszeczkę, miałem wtedy może 15 lat, coś koło tego. W końcu to mnie znudziło i złożyłem, oddałem mamie i mówię 'Mamo, mnie to nudzi, ja tego czytać nie będę' i to była prawda. I tak było szereg, szereg lat i tylko Boża łaska sprawiła...Powiem wam szczerze, ja Boga nie szukałem, ja byłem zaskoczony co się stało ze mną, to On mnie szukał, Jemu niech za to będzie chwała. Kiedy mi Bóg otworzył oczy, kiedy stanąłem z Jego łaski w świetle Chrystusa, to to Słowo było dla mnie najcenniejsze." Rudolf Szczypka

 

Jezus Chrystus jest światłością, jeśli nie idziesz za Nim, błądzisz, bo chodzisz w ciemności.

"My tu będąc na tym świecie mamy światłość, tą światłością jest Chrystus. Ten świat mimo swego intelektu i swoich osiągnięć i co by tam jeszcze nie powiedzieć, kulturalnych i jeszcze innych rzeczy, jeżeli chodzi o sprawy Boże to on żyje w ciemności. Mimo swojej religijności, jeżeli Jezus nie jest w centrum to ten świat nie może ci dać żadnych wskazówek, żadnego światła co do spraw wiary. Tylko Jezus Chrystus. A Jezus powiedział, uzupełnił, 'Ja jestem światłością świata', a dalej uzupełnił 'Kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności'.

Wiecie, to jest taka wielka prawda - odwróćmy to teraz.

Jeżeli nie idziesz za Jezusem to automatycznie chodzisz w ciemności, czy sobie zdajesz z tego sprawę czy nie.

Wiecie, co do ciemności i światłości, jest taka prawda, musisz ją też odkryć. Światłość ma swoje źródło, kiedy jest na polu widno, to jest dlatego, że świeci słonko - ono jest źródłem tego fizycznego światła. Światło ma swoje źródło, ale kiedy słonko zachodzi i nastaje ciem-ność. Ciemność nie ma źródła. Ciemność jest naturalnym stanem braku światłości.

Jeżeli nie jesteś zbawiony i Jezus nie jest twoją światłością, On ni jest źródłem tego światła duchowego dla ciebie, w sposób naturalny jesteś w ciemności. Ciemność nie ma swojego źródła, ciemność jest stanem braku światła - żebyśmy o tym pamiętali." Rudolf Szczypka

piątek, 12 stycznia 2018, madapitu

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: