W ciszy i zaufaniu będzie wasza moc - Iz.30-15
Blog > Komentarze do wpisu
"Alter Christi" drugi Chrystus?

Czy więc Jezus nauczał, że będzie przychodził na ziemię i przeobrażał kapłanów w samego siebie, a my patrząc na nich będziemy wpatrywać się w Niego samego?

Chciałbym jeszcze nawiązać do tego o czym nie tak dawno tu pisałem, a mianowicie o tym, że kapłan w czasie mszy sprawując liturgię eucharystyczną staje się "alter Christi" tzn. drugim Chrystusem.

Niektórzy pisali, że trzeba należeć do 'biblijnego apostolskiego Kościoła Jezusa Chrystusa' aby to zrozumieć inni, że 'to dzieje się 'w sposób duchowy', tak czy owak, nadal jest to teologia pozbawiona podstawy biblijnej. Aby rozwiać wątpliwości z czym mamy do czynienia, przytaczam na obrazku cytat ze strony katolickiej, który wyjaśnia, co wedle tej nauki dzieje się w czasie tego obrzędu. Jak można tam przeczytać, kapłan staje się nie tylko duchowo drugim Chrystusem, ale zostaje przeobrażony w Jezusa przez samego Chrystusa tak, że już nie patrzysz na księdza, ale właśnie na samego Jezusa! Serio?

Takich rzeczy można się spodziewać w księgarni w dziale fantastyka naukowa, ale nie w Biblii!

Chciałbym też zwrócić uwagę na fakt, że Chrystus zasiada fizycznie po prawicy Ojca w niebie, a kiedy przyjdzie na ziemię, przyjdzie tak, jak widzieli Go apostołowie odchodzącego do nieba, a ci widzieli Chrystusa zmartwychwstałego, który miał ciało i kości, który zasiadał z nimi i jadł przy stole, podawał im chleb i rybę z ogniska, wykładał im Pisma, ganił ich niewiarę oraz tchnął na nich aby wzięli Ducha Świętego.

"A tedy ujrzą Syna człowieczego, przychodzącego w obłoku z mocą i chwałą wielką." - Ew. Łukasza 21:27

"Oto idzie z obłokami i ujrzy go wszelkie oko." - Apokalipsa 1:7

piątek, 17 listopada 2017, madapitu

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: