W ciszy i zaufaniu będzie wasza moc - Iz.30-15
Blog > Komentarze do wpisu
Słowo Pańskie jest czyste

Słowo Boże

Ten fragment daje nam pewność, że Słowo Boże jest absolutnie czyste. Nie ma tam ludzkiej filozofii, kościelnej teologii czy mojego widzi mi się, jedynie czyste, nieomylne i żywe Słowo Stwórcy. Jest pozbawione wszelkiego brudu i zanieczyszczeń, zostało samo lśniące srebro. Można je też porównać do krystalicznie czystej wody, płynącej w górskim strumieniu. Kiedy znajdujemy się koło niego, to już sam szmer płynącej wody sprawia, że czujemy się ukojeni, a kiedy popatrzymy na nią, to jest jak szkło przeźroczysta, a na dodatek, możemy zgasić nią pragnienie i doświadczyć tego błogiego uczucia, kiedy zimna woda spływa do naszych spragnionych ust. Mówiąc wprost, woda jest nam niezbędna do życia, dokładnie tak samo jak Słowo Boże, z tą różnicą, że przez Słowa Pańskie przychodzi wiara oraz życie wieczne.

Znamienne jest też to, że Pan strzeże i zachowuje swoje Słowo. Ono nigdy nie przeminie, ani nie straci na ważności. Zawsze będzie prawdą i będzie napełnione mocą Bożą.

Ludzie wykrzywiają Słowo Pana, przekręcają je, tworząc swoje doktryny, które pasują im do ich cielesnej nauki. Starają się ulepić je tak, aby można było nim uzasadnić religijne doktryny na których budują budowle ze słomy i piasku. Zwodzą serca słabych poprzez zanieczyszczanie Słowa Bożego, dorzucają do niego w ukryciu brud, aby pozbawić go wysokiej próby i zamiast szlachetnego kruszcu dostarczają ludziom tombak. Odbiorą oni za to zapłatę swą od Sędziego.

Jeśli chcesz mieć pewność, że otrzymujesz czyste i niezanieczyszczone Słowo Pańskie, to zwróć się do Pisma Świętego gdzie je znajdziesz. Napełniaj się nim, niech będzie dla ciebie jak codzienny pokarm. Badaj wedle niego to wszystko co jest ci głoszone i mówione. Nie bój się, że czegoś nie zrozumiesz albo źle zinterpretujesz, bo Bóg "dał nam Ducha mądrości i objawienia ku poznaniu Jego." Efezjan 1:17. On wprowadzi cię w prawdę czystego Słowa Pańskiego, bo Pan Bóg swego słowa strzeże.

Chcesz Bogu się podobać i być przez Niego błogosławiony to przestrzegaj Jego polecenia: "Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają Słowa Bożego i strzegą go." Ew. Łukasza 11:28

czwartek, 05 października 2017, madapitu

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: