W ciszy i zaufaniu będzie wasza moc - Iz.30-15
Blog > Komentarze do wpisu
Jeden Bóg w trzech osobach

Trójca

'Trójca Święta to wymysł, bo Biblia nie naucza o jednym Bogu w trzech osobach. Biblia mówi, że jest Jeden Bóg, dlatego Duch Święty nie jest Bogiem tak samo jak Jezus Chrystus nie jest Bogiem. Nie ma Trójjedynego Boga w Słowie.' Zapewne wiele razy słyszeliście takie głośno wygłaszane tezy i ludzi, którzy rozpowszechniają tą naukę, do których zaliczyć można choćby Świadków Jehowy czy Antytrynitarian.

Zanim przejdę dalej, w jednym trzeba się z nimi zgodzić, w Piśmie Świętym nie występuje słowo 'Trójca', ale cała reszta jest fałszywą nauką niezgodną z Biblią. Przyjrzyjmy się bliżej temu czego nauczają oni na temat 'Trójcy'.

Antytrynitarianie mówią, że 'Trójca nie jest Bogiem, o którym uczy Biblia. Nie znajdziemy w Piśmie Świętym nauki o jednym Bogu w trzech osobach, nauki o współistotności Syna z Ojcem czy nauki o równości rzekomych trzech osób Ojca, Syna i Ducha Świętego...Pismo Święte naucza, że jest jeden Bóg i Ojciec Jahwe, który jest ponad wszystkim. (Efezjan 4:6),Jezus Chrystus jest pierworodnym Synem Bożym podległym Ojcu, Duch Święty jest przejawem działania Boga, jego stwórczą mocą i siłą, którą potrafił oddziaływać na ludzi." -blog.antytrynitarianie.pl

Świadkowie Jehowy wyznają bardzo zbliżone nauki do Antytrynitarian. Podobnie jak ich założyciel Charles Taze Russell, który powiedział 'Ja nie mogę znaleźć żadnych odnośników do Trójcy w Biblii', nie znajdują w Słowie istnienia jedynego Boga w trzech osobach, co powoduje, że nie czczą Jezusa jako Boga wszechmocnego, bo jest On dla nich tylko pierwszym stworzeniem, który jako jedyny został stworzonym bezpośrednio przez Boga, a Duch Święty jest tylko czynną siłą Boga.

Jak na dłoni widać, że te fałszywe kulty, nie tylko nie wierzą w trójedność Boga, ale też nie uznają Jezusa ani Ducha Świętego za Boga. Jezus został według nich zrodzony czy stworzony, a Duch Święty nie jest osobą, ale jest raczej mocą pozbawioną osobowości, czyli nauka ducha antychrysta całkowicie sprzeczna ze Słowem Bożym. Odrzucając którąkolwiek z osób 'Trójcy', odrzucasz samego Boga, bo Bóg jest jeden w trzech osobach. Można by pokazać całkiem sporo miejsc w Biblii gdzie naucza ona, że Jezus jest Bogiem tak samo jak Duch Św., że każda z tych osób jest rozróżniona jedna od drugiej oraz tego, że są jednym Bogiem.

Zapewne wielu z nas zajęło by trochę czasu aby to wszystko udowodnić i pokazać w Słowie, dlatego postanowiłem dziś wyszczególnić jeden fragment, który nie pozostawia złudzeń co do tego, że jest istnieje jeden Bóg w trzech osobach i każda z tych osób jest Bogiem w jednym. Łatwo go zapamiętać i używać w czasie rozmów na temat trójjedności naszego Boga. Ważna uwaga, przytoczony przeze mnie tekst jest dostępny tylko w tłumaczeniu Biblii Gdańskiej, inne przekłady podają go w odmienny sposób, wycinając tą cytowaną część albo zupełnie inaczej ją tłumaczą, zmieniając tym samym cały sens tego zdania. Można się tylko zastanowić, komu na tym zależało?!

środa, 05 lipca 2017, madapitu

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: